Berry Beauty Concept

Pielęgnacja Włosów W Nocy

Dla wielu z nas włosy są najważniejszym elementem wyglądu. Nie zapominajmy o pielęgnacji włosów również wieczorem. To właśnie podczas snu dochodzi często do uszkodzeń ich struktury. Sprawdź nasze sposoby na poprawę kondycji włosów.

Nie chodź spać z mokrymi włosami

Mokry włos jest bardzo delikatny, skłonny do łamliwości i przesuszania się, czego skutkiem są puszące włosy bez połysku. Mokre środowisko sprzyja również rozwijaniu się grzybów wywołujących zmiany skórne.

Związuj włosy do snu

Używaj kotki lub gumki aksamitki - to one są najdelikatniejsze dla naszych kosmyków. Dodatkowo pamiętaj, aby nie związywać włosów w ciasnego koczka czy mocnego kucyka. Na noc wybieraj niski kucyk lub lekko związany warkocz. Dzięki temu włosy, nie będą podatne na uszkodzenia.

Używaj jedwabnej poszewki

Poszewka jedwabna jest najdelikatniejsza. Chroni końce włosów i utrzymuje fryzurę, a dodatkowo przeciwdziała puszeniu się włosów.

Stosuj kosmetyki przeznaczone na noc

Często w ciągu całego tygodnia ciężko jest znaleźć czas, aby nałożyć maskę do włosów dłużej niż na 15 minut. Warto raz na jakiś czas stosować intensywne zabiegi o działaniu regenerującym lub nawilżającym na noc. Intensywność takiego produktu jest zdecydowanie większa niż użycie odżywki na co dzień zmywając ją po 3 min.

Wiedziałeś o tym ? Stosujesz te zalecenia w domu? Wprowadzenie w życie tych kilku zmian zapewni Ci lepszą kondycję włosa, a rezultaty zauważysz już po pierwszej nocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *