Berry Beauty Concept

Jak pielęgnować usta

Zimno, przyjmowane leki czy stres. Niezależnie od przyczyny, nasz kosmetolog podzieli się z Tobą radami jak pielęgnować usta.

Nawilżenie

Jednym z podstawowych etapów właściwej pielęgnacji ust jest ich nawilżanie. Najbardziej podstawowym i popularnym sposobem jest używanie balsamów czy naturalnych błyszczyków. Znajdziemy je w każdej drogerii w różnorodnych formach, opakowaniach czy zapachach. Zwróć uwagę czy wybrany produkt zawiera kwas hialuronowy, aloes lub glicerynę, a także witaminę A, E i C.

Peeling

Jest to usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu skóra na ustach pozostaje gładka i jędrna. Peeling stymuluje jej odnowę i regenerację. Tak jak w przypadku nawilżenia, gotowe peelingi można kupić, wcale nie jest to jednak konieczne. Tego rodzaju masaż wykonać można szczoteczką do zębów. Peeling zaleca się wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

Makijaż

Makijaż jest zupełnie opcjonalnym etapem i nie jest częścią pielęgnacji, jeżeli jednak decydujemy się na jego wykonanie pamiętajmy, że może mieć on wpływ na kondycję ust. Sięgaj po produkty z bezpiecznym składem oraz takie, które nie będą wysuszające.

Demakijaż

Należy pamiętać o prawidłowym demakijażu. W przypadku mocnego makijażu ust sprawdzą się preparaty wodoodporne lub te na bazie oleju. Z ustami powinniśmy obchodzić się delikatnie. Zamiast silnego pocierania spróbuj poczekać, aż produkt się rozpuści i delikatnie go zmyć.

Zadbaj O Zdrowie Od Wewnątrz

Słyszycie to pewnie wszędzie, jednak jest to niezwykle ważne! Aby cieszyć się naturalnym blaskiem skóry, zdrowymi paznokciami, dobrą kondycją włosów i pięknymi ustami musimy zadbać o swój organizm od wewnątrz. Nagłe zmiany w wyglądzie zewnętrznym mogą świadczyć o nieprawidłowościach w gospodarce hormonalnej czy o odwodnieniu organizmu. To, co jemy ma ogromny wpływ na całość naszego funkcjonowania. Dbając o wypijanie wystarczającej ilości wody dziennie oraz o dostarczanie sobie składników mineralnych i witamin możemy spodziewać się stopniowych, ale wyraźnie widocznych rezultatów - w kondycji ust i nie tylko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *